Parní lázeň je, jak již napovídá sám název, prostora naplněná vodní párou (100% relativní vlhkost), kde teplota se pohybuje kolem 40-45°C.

Parní kabina je uvnitř obložena keramickými obklady s různými vzory výhradně dle přání zákazníka. Srdcem každé parní kabiny je parogenerátor, který vyvíjí blahodárnou páru. Hlavní funkce generátoru může být doplněna dalšími zařízeními, jako je mikroprocesorová řídící jednotka, dávkovací zařízení vonných esencí, zařízení zabraňující usazování sedimentu, kabina pak může být vybavena dodatečným vyhříváním sedaček, podlahy i stěn, reprodukovanou hudbou, speciálním osvětlením a přídavným odvětráním, či odvlhčovačem.

Parní lázeň, vedle pocitových a relaxačních účinků, působí blahodárně, což je dnes i lékařsky spolehlivě prokázáno, při léčbě astmatu, zánětu průdušek, revmatických a kloubních onemocněních a poruchách krevního oběhu. Velice významné je působení páry na pokožku. V parní lázni dochází k uvolňování pórů pokožky, čímž dochází k vyplavování nečistot a přebytečného mazu z povrchu těla.